HAKKIMIZDA

Ezgi tadında nefes alan insanların toplandığı yerdir radyo ilke. Hayatı ilkeleri doğrultusunda kuran ve o ilkelerden taviz vermeden sürdüren insanların toplandığı yerdir. Burada şanlı şöhretli bir tarihçe veremeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, siz dinleyicilerimizin ellerinde büyüyeceğiz. Ne kazanacaksak/kazandıracaksak, ne yapıyorsak ve yapacaksak; bunların tümü siz sevgili dinleyicilerimiz içindir.

Radyo ilke hayatın tadını tatlı ezgiler tadında almak isteyen insanların toplanacağı adrestir. Radyo ilke renkli insanların renkli dünyalardaki yeni renkleri kendi renklerine katacağı, ve kendi renklerini radyoya katacağı tek yerdir. Hayata dair ne varsa bulacağınız yerdir radyo ilke.
Gelin birlikte büyüyelim!

Radyo ilke internet radyoculuğunda ilkeli yayın yapan nadir radyolardandır. Peki nedir ilkelerimiz:
1. türk halk müziği ve özgün müziği ana yayın ilkesi olarak benimseyen, ancak eğer kaliteden ödün vermeden yapılmışsa, yada belli etnik kültürleri yansıtıyorsa diğer müziklere de yer veren bir radyodur.
2. yayınlar mutlaka bilgi içeriklidir.
3. yayınların tamamı insanı insan yapan ana değerlere uygun olmak zorundadır.
4. inancımız, felsefemiz ve ana ilkemiz, topluma karşı bilginin asıl güç ve asıl değer olduğunu anlatmak, göstermek ve kanıtlamaktır.
5. tüm sunucularımız türkçeyi doğru kullanmakta ve bu konuda örnek oluşturacak biçimde yayın içeriklerini buna göre tasarlarlar.
6. dinleyen herkesin yurttan ve dünyadan haber alabilecekleri bir radyodur.
7. birey olarak kaliteden anlayacağınız her şeyi bulacağınız ilkeli yayın anlayışının egemen olduğu bir radyodur.
Radyo ilke.